pixel
  Mijn Menu
   
sitemap
Bibliotheek de lage Beemden
Aarle Rixtel Bakel Beek en Donk Boekel Gemert Lieshout Bibliotheekpunten Intranet Bibliotheek de lage Beemden
 

Catalogus

Home
Snuffelen in de catalogus
Actueel
Tentoonstellingen
Adressen/Openingstijden
Leeninformatie
Landelijk aanvragen
Onderwijs
Groep 1-2
Groep 3
Groep 4
Groep 5
Groep 6
Groep 7
Groep 8
- Nationale Voorlees-wedstrijd
- Studiemiddag voor leerkrachten
- Kinderboekenweek 2011
- Mediacoach
- Actuele spoedcollectie
- Cursus Open boek voor leerkrachten
- Prijslijst
- Tips voor de leerkrachten
- Abonnementen
- Periode-indeling
- Contactpersonen
Producten en diensten
Vacatures en stages
Literair café Alleman
Leestips
Weblinks
Contact

blak
 

Groep 8
Het accent voor groep 8 ligt op leesbevordering en het plezier in lezen behouden. Lezen blijft leuk!

PuberTIJD
Collectie op maat
Bekijk ‘t maar

PuberTIJD
Doel/accent: Lekker lezen, ontspanning
Geschikt voor groep: 8
Inhoud: De klas krijgt een uitgebreide collectie materialen over zaken die deze leerlingen bezighouden: voortgezet onderwijs, uiterlijk, puberteit, zelfstandigheid enzovoort. Een kist boordevol informatie en heerlijke boeken! De collectie is samengesteld uit 50 exemplaren lees- en informatieve boeken.
Samenstelling: Kist met informatieve en leesboeken en een
handleiding.
Bijzonderheden: Zeer geschikt om na de Cito-toets in huis te halen; er is alle tijd voor ontspanning en de collectie is toegespitst op onderwerpen waar de leerlingen nu mee bezig zijn.

Collectie op maat
Doel: Leesbevordering, studerend en begrijpend lezen, leesplezier
Geschikt voor groep: 8
Inhoud: De bibliotheek stelt voor uw groep een unieke collectie van materialen samen. U geeft aan welk thema of accent u graag in de collectie ziet. Wellicht wenst u juist een collectie die aansluit bij uw groepsthema. Of een collectie informatieve leesboeken voor het studerend en begrijpend lezen. Bespreek uw wensen met de Adviseur Lezen en Media.
Nieuw: Bij de Collectie op Maat krijgt u Wijs met Media tips; een lijst met interessante website links, samengesteld door de Mediacoach.
Samenstelling: Een collectie op maat bevat per leerling één materiaal. Daarnaast krijgt u een aantal materialen extra.
Aansluiting: Er is een speciale VIP Collectie op maat - Kinderboekenweek samengesteld, kijk op pagina 20.
Bijzonderheden: Wilt u de collectie laten aansluiten bij de Nationale Voorleeswedstrijd, bestel dan de collectie voor periode A.

Bekijk ‘t maar
Doel/accent: Multimediaal. Sluit aan bij kerndoel 9.
Geschikt voor groep: 8
Inhoud: Boeken zijn leuk. Net als de verfilmingen ervan. Die belichten vaak net wat andere details. Extra aardig wordt het als de leerlingen zelf hun favoriete boekverfilming mogen kiezen. Als een echte filmjury gaan ze aan de slag. And the winner is…..
Op school: De school ontvangt een collectie boeken van de bibliotheek en dvd’s met verfilmingen van deze boeken. De leerlingen lezen in kleine groepjes een boek. Thuis of op school kijken ze de verfilming ervan. Elk groepje maakt vervolgens een boekverslag en bereidt een presentatie voor.
Hierin houden ze een pleidooi voor hun favoriete boek en leggen ze uit waarom de hele klas naar de verfilming van juist dát boek zou moeten kijken. Daarna vullen alle leerlingen stembriefjes in.
Een filmblik doet dienst als stembus. Telling van de stembriefjes wijst uit welke film de Oscar wint. Aansluitend wordt deze verfilming op dvd klassikaal vertoond.
Bijzonderheden: Hieronder staan de titels waaruit gekozen kan worden. De toewijzing gaat op basis van beschikbaarheid.

Titel Schrijver
   
Afblijven Carry Slee
De brief van de koning Tonke Dragt
Briefgeheim Jan Terlouw
Brug naar Terabitha Katherine Paterson
Griezelbus Paul van Loon
Het gouden Kompas Fhilip Pullman
Hoe overleef ik mezelf Francine Oomen
Knetter Akke Holstein
Kronieken van Narnia C.S. Lewis
Kruistocht in spijkerbroek Thea Beckman
Lepel Mieke de Jong
Mariken Peter van Gestel
Minoes Annie M.G. Schmidt
Polleke Guus Kuijer
Radeloos Carry Slee
De Reuzenperzik Roald Dahl
De scheepsjongens van Bontekoe Johan Fabricius
Stormbreaker Anthony Horowitz
De tasjesdief Mieke van Hooft
Timboektoe Carry Slee
De zevensprong Tonke Dragt

Samenstelling: collectie boeken en dvd’s met verfilmingen van deze boeken, filmblik, filmklapper, Oscarbeeldje, stembriefjes en een handleiding.

   
 

De jeugdclub

De jeugdclub

De jongerenclub

 

 

 

Uit in Brabant

pixel
Bakel Beek en Donk Boekel Gemert Lieshout